Alee's Blog

۴ مطلب در سپتامبر ۲۰۱۹ ثبت شده است

Friday, 27 September 2019، 11:56 PM Alee
مسابقه flareon2019 - مرحله چهارم

مسابقه flareon2019 - مرحله چهارم

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان.

خب فرصتی پیش اومد که بتونم مرحله چهارم مسابقه رو براتون حل کنم و توضیح بدم. من قول داده بودم هفته ای دوتا چالش رو بزارم ولی خب متاسفانه با توجه به شرایط کاری و کمبود وقت و با توجه به اینکه پیچیدگی مراحل داره بیشتر میشه، نشد این هفته دوتا مرحله رو حل کنم براتون. ولی خب امیدوارم همین جوری هفته ای یکی دوتا رو بتونم بزارم.

ادامه مطلب...
27 September 19 ، 23:56 ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Alee
Saturday, 21 September 2019، 05:51 PM Alee
مسابقه flareon2019 - مرحله سوم

مسابقه flareon2019 - مرحله سوم

به نام خدا

با سلام خدمت دوستان. خداروشکر فرصتی دیگه پیدا شد که مرحله سوم مسابقه رو در خدمتتون باشم.

همونطور که توی پست اول گفتم این چالش مرحله به مرحله جلوتر میره و هر مرحله نسبت به قبل سخت‌تر میشه. ما تا الان توی دوتا مرحله قبلی، تونستیم نحوه ریورس کردن فایلهای .Net و Native رو توضیح بدیم. توی این مرحله ما مهندسی معکوس فایهای apk اندرویدی رو یاد می‌گیریم. همچنین می‌فهمیم که چجور با استفاده از ابزار Frida در اپ‌های اندرویدی حین اجرا کد تزریق کنیم. قطعا این تجربه جالبی خواهد بود، چون با نحوه آنالیز فایلهای اندرویدی آشنا میشیم و میتونیم بدافزارها و برنامه های اندرویدی رو هم بررسی کنیم. خب بریم سراغ مرحله سوم.

ادامه مطلب...
21 September 19 ، 17:51 ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Alee

مسابقه flareon2019 - مرحله دوم

به نام خدا

 

با سلام مجدد خدمت دوستان. تمام تلاشم رو کردم که بتونم این مرحله دوم رو به موقع برسونم اگه جاییش نامفهومه ببخشید و اینکه میتونید توی لینکی که اخر پست میزارم سوالاتتون رو بپرسید.

تشکر ویژه باید بکنم از دوست عزیزم جناب رسولی که واقعا این چند روز زحمت فراوان کشیدن و توی اماده سازی به من کمک کردن.

خب توی این پست قراره که چالش شماره 2 رو خدمت دوستان حل کنم. این چالش با چالش قبلی فرقش این هست که شما توی این چالش نحوه کار با دیباگرها و یه مقدار انالیز ایستا یا همون static analysis رو یاد میگیرید و میتونید روال یک برنامه رو از ابتدا مرور کنید. و اینکه آشنا میشید با نحوه reverse کردن و انالیز کردن فایلهای باینری که به زبان های Native نوشته میشن. البته بازم این نکته رو بگم که این چالش ها صرفا یه مرور هست و شما باید وقت بزارید و در مورد مباحث مهندسی معکوس و تحلیل بدافزار مطالعه بیشتر بکنید.

ادامه مطلب...
13 September 19 ، 21:36 ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Alee

مسابقه flareon2019 - مرحله اول

Meta Tags — Preview, Edit and Generate
به نام خدا
در این مجموعه از پست ها قراره که CTF جدیدی که شرکت امنیتی Flare همین هفته پیش برگزار کرد رو خدمت دوستان مرحله به مرحله حل کنیم.
این دوره از مسابقات که به صورت آنلاین سالانه برگزار میشه جزو معتبرترین مسابقات در حوزه مهندسی معکوس و تحلیل بدافزار هست.
هدف من از این کار اینه که دوستانی که علاقه به مباحث مهندسی معکوس و تحلیل بدافزار دارند، بتونند مرحله به مرحله با ابزارها و تکنیک های این حوزه آشنا بشن و مقدمه ای باشه برای ورود به مباحث پیشرفته تر. قطعا شما نمیتونید با به اتمام رسوندن این CTF به یک تحلیل گر بدافزار تبدیل بشید ولی بهترین نقطه شروع شما به نظر من همینجاست که میتونه شما رو از آسون ترین مباحث به حرفه ای ترین مباحث منتقل کنه و یک دید کلی و خوبی بهتون بده.

ادامه مطلب...
06 September 19 ، 17:38 ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Alee